Nowoczesny komputer do gier

Często możemy stwierdzić w sklepach wyposażenie stanowiska kasjera w budowy nowoczesnego komputera - często z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ekologicznego bądź zintegrowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania najczęściej łączy się w dorosłych marketach i sklepach przylegających do budowie sklepów.

Jest w nich wiele asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, a jedne produkty równie przeważnie są sprzedawane, jak i zamawiane. Stąd też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży oraz robienia transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go ponad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Black Mask

Nie jednak natomiast ta komputeryzacja jest chciana. Przykładowo, gdyby jesteśmy do budowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo specyficznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W pozycji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka czy kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie a jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment podzielić na kilka lub kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z wartościami na dowolnym konkretnym produkcie. W form gdyby tego asortymentu jest niemało, nie ma przy tym znacznie pracy, i zdecydowanie jest upilnować wszelkie kolei w kraju ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik ma określony pułap dochodów, wówczas musi używać tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i stosowania jej przy każdej transakcji, jest szeroki wybór co do guście kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt wielu funkcji, zaś jest normalny w obsłudze. Możemy z góry założyć, iż są to kryteria najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez długi okres nie ulegną one zmianie.